pátek 24. června 2016

Letní hydratační sprej do kabelky

Nastalo astronomické léto, a to nejen v kalendáři, ale i venku. Teploty prudce stoupají vzhůru, takže by se vám mohl hodit jednoduchý hydratační sprej, který můžete mít stále u sebe. Je snadno modifikovatelný, stačí jen zvolit květinovou vodu dle svého uvážení. Vyměnit lze i růžový extrakt za okurkový.


Rozpis na 100 ml

5 g Fucogelu, 
5 g aloe extraktu
20 ml růžové vody
59 ml vody (demi, mineral, destil...)
20 kapek cosgardu.

Mimo to budeme potřebovat 100 ml lahvičku, rozprašovač a vysokoprocentní líh k dezinfekci. Vše potřebné lze koupit ZDE.

Postup je až neskutečně jednoduchý. Do vydezinfikované lahvičky postupně odměříme všechny suroviny, protřepeme, uzavřeme, změříme pH, které mi vyšlo 6,0 (bude záležet na zvolené vodě a hydrolátu)  a používáme dle potřeby. 

Pokud máme problematickou leť, je vhodné místo růže použít například levandulovou vodu a místo růžového extraktu okurkovou šťávu. Máme-li pleť poškozenou, pak lze navýšit o 5 ml  množství vody a místo růžového extraktu dát 5 g panthenolu.


2 komentáře:

 1. Dobrý den,
  mám doma levandulovou esenci a ráda bych si z ní vyrobila osvěžující vodu na léto. Bude mi stačit tato esence a destilovaná voda? Je třeba i konzervant? Popřípadě v jakém poměru?
  Děkuji a přeji hezký den!

  Anna Lazarová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Něco jako toaletní vodu? No destilka by to mohla udržet (lahvička i rozprašovač musí být vydezinfikované), ale EO se v ní nerozpustí, bude tvořit nahoře vrstvičku. Na čisté osvěžující vody jsou lepší hydroláty (květinové vody) s rozprašovačem. Stačí 50 ml do kabelky a postupně doplňovat.

   Vymazat