neděle 12. listopadu 2017

Netoxická koupelna

Dneska jsme se vrhla na drbání koupelny. Neděle neneděle, prostě jindy mi na to nezbyl čas. Využila jsem toho, že jsem byla doma dopoledne sama, a protože já moc neumím odpočívat,řekla jsem si, že se vrhnu právě na koupelnu.No tohle sice není fotka mojí koupelny, ale vypadá to hezky :) Koupelna, do které jsem se vrhla vypadá úplně jinak. Je totiž černě obložená a díky neuvěřitelně tvrdé vodě je to fakt peklo. Hloupější nápad, než obložit koupelnu černými dlaždičkami jsme už mít nemohli... No sundavat je nebudu, takže čas od času musím nastoupit s razantnějším úklidem.

Přemýšleli jste někdy nad tím, co vlastně k úklidu všechno používáte? Já se přiznám, že používám jen 2 suroviny a k běžné údržbě pak vlastní sprej na vodní kámen, kterým cídím hlavně sanitu. Opravdu totiž nemám čas na to, vyšůrovat po každém umytí  obklady. A že syn dokáže nacákat fakt vysoko...

K razantnímu úklidu používám jen kyselinu citronovou a coco glucosid. Jednoduše do 5 litrů hodím svoje dvě hrsti kyseliny (mám drobné ruce) a přidám tak čajovou lžičku coco glucosidu. Nic víc. Potom nastoupí jen velká houba s hrubým povrchem, ruční pohon a starý ručník, kterým vydrhnuté dlaždičky okamžitě otírám.

Já vím, možná je tenhle příspěvek primitivní, ale schválně se podívejte na složení prostředků, které na čištění používáte. Pokud nerazíte stejnou "politiku" jako já, pak se možná budete divit. Přitom tyhle dvě věci dokážou koupelnu dokonale vydrhnout.

Čím drhnete koupelnu Vy? Máte své favority? 


3 komentáře:

 1. Já si trochu napustím do vany vodu, přidám kyselinu citronovou, jedlou sodu a ocet. Tímto umyji celou koupelnu i záchod. Všechno je pak bez šmouh a krásně se leskne. Do WC pak používám šumivé wc koule vlastní výroby a jsem spokojená za pár kaček a šetřím přírodu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je super. Já tu sodu nemohu, neutralizovala by mi kyselinu a té já potřebuji hodně :)

   Vymazat
 2. Mohu poprosit jak a s čeho vyrábíte šumive koule do wc?děkuji za odpověď

  OdpovědětVymazat