sobota 26. srpna 2017

Luxusní revitalizační balzám na ruce

Při vymýšlení receptu tohoto balzámu jsem se inspirovala složením Botanicals Lemongrass Hand Balm 30 g tohoto balzámu stojí 14,5 liber... Jako pardon, ale to je docela dost, když na prvním místě je ve složení slunečnicový olej. Ten jsem nahradila mandlovým, jablečný olej Sacha Inchi olejem a kukuřičný škrob škrobem ječmenným. A pro zajímavost, krystaly, o které je lžička opřená jsou naše - přesněji z českého lomu, kde  jsme je našli :)


Rozpis na cca 100 ml

6 g marantového škrobu
20 kapek EO mandarinka
10 kapek EO lemongrass


Mimo to budeme potřebovat misku, vodní lázeň, váhu, 100 ml dózu,  metličku a dezinfekční prostředek. Vše potřebné můžete koupit ZDE

Postup je velmi jednoduchý. Do misky jen odměříme oleje, máslo, cetyl, cetearyl a dáme do vodní lázně a zahříváme do rozpuštění vosků. Poté misku vyjmeme a vmícháme  glycerín a škrob a mícháme do postupného zhoustnutí. Následně přidáme esenciální oleje, vit. E Přeneseme do vydezinfikované dózy.

Na Instagramu máte, jak se balzám roztírá a hlavně můžete vidět jeho konzistenci, kterou z fotky neodhadnete.

Tak co, líbí?

1 komentář:

  1. The most promising purposes of 3D printing are in very specific roles on the earth of manufacturing. For a more thorough overview of every of the primary 3D printing supplies see these articles. One of the largest limitations of 3D printing is that the majority all} components are inherently anisotropic or not fully dense, that means they usually lack the fabric and mechanical properties of components made via subtractive or formative techniques. Due to fluctuations in cooling or curing conditions, completely different prints of the identical part are also prone to slight variations, which puts limitations on consistency and repeatability. Key FDM patents fell into basic public} Sexy Panties area and MakerBot launched their desktop 3D printer, the ‘Cupcake CNC’.

    OdpovědětVymazat