sobota 11. března 2017

Krém na ruce - extra výživný

Není to tak dlouho, co se ve skupině Přírodní kosmetika na Fcb řešil výživný krém na opravdu suché ruce. I když to možná nevypadá, tak bedlivě sleduji, co se ve skupině děje, takže sdílím další receptík, který doufám někomu pomůže ☺.Rozpis na cca 100 ml

54 ml vody
3-5 kapek kyseliny mléčné
konzervant (já dala 20 kapek cosgardu)

Mimo to budeme potřebovat dvě misky, dózu, metličku nebo kapučínovač, vysokoprocentní líh na dezinfekci, vodní lázeň, lahvičku s pumpičkou.

Vše potřebné můžete zakoupit ZDE.

Postup je velmi jednoduchý. Do jedné misky odvážíme oleje, vosk a lanolin (olejová fáze), do druhé vodu, šťávu a glycerín. Misky vložíme do vodní lázně a zahříváme do doby roztavení vosku v oleji. Misky vyjmeme, přičemž vodu s macerátem vlijeme do olejové fáze. Energicky mícháme do vytvoření bílé emulze. Nyní si můžeme pomoci větší miskou s ledovou vodou, do které vložíme misku s emulzí. Za stálého míchání směs zhoustne. Nakonec přidáme konzervant a nějaké EO nebo parfém na ovonění. Pozor, krém po přidání kyseliny mléčné trochu zřídne, tak se neděste - krém  nakonec přemístíme do hliníkových tub nebo do dóz.

PH takto připraveného krému je cca 5,5 - bude záležet na použité vodě. 

Krém je opravdu výživný, mastný, proto je vhodný ve chvíli, kdy víte, že nebudete chvilku nic dělat :)

Žádné komentáře:

Okomentovat