neděle 29. ledna 2017

Bezvodý peeling

Tak a teď jeden recept pro milovnice bezvodých produktů. Peeling je tvořen jen z olejů, je zahuštěn cetearyl alkoholem (přeci jen včelí vosk je určený spíše na jiné produkty, ale pokud chcete...) a obsahuje jemný scrub v podobě fosilního peelingu.


Rozpis na cca 100 ml

20 g caprylisu

Do misky odvážíme cetearyl alkohol a třeba caprylis a necháme ve vodní lázni vosk rozpustit. Vyjmeme, přimícháme zbylé oleje, fosilní peeling a vitamín E, vložíme do misky s ledovou vodou a mícháme do zhoustnutí. Pokud by jsme nemíchali, fosilní peeling by nám sedl dolů. Do peelingu můžeme přidat několik kapek námi oblíbeného esenciálního oleje. 

Peeling používáme velmi jednoduše. Cca 2x týdně si nabereme trochu peelingu do dlaně, rozetřeme a jemně vmasírujeme do očištěné pokožky obličeje. Masírujeme několik minutek a poté opláchneme příjemně teplou vodou a lehce osušíme extra ručníkem (na obličej by jsme měli mít vyhrazený zvláštní ručník). Díky použití převážně velmi lehkých olejů v čele s ultraskvalanem, nebude pokožka po použití peelingu nijak mastná. 

1 komentář: