neděle 11. prosince 2016

Gel na oční okolí s vlčím mákem

Macerovali jste v létě poctivě okvětní plátky vlčích máků? Pokud  ano, tak by vám mohl přijít vhod gel na oční okolí, který působí proti mimickým vráskám. No silné tvrzení, ale vycházím z vlastní zkušenosti a jsem spokojená 👌. No a pokud jste nemacerovali, tak budete navnaděni na příští rok.Rozpis na 30 ml

23 ml růžové vody
0,2 g xanthanové gumy (na špičku nože)
6 kapek cosgardu

Do vydezinfikované nádobky si odměříme  růžovou vodu. Zvlášť si ve skvalanu rozptýlíme xanthanovou gumu a ihned vlijeme do růžové vody a promícháme – lze použít i obrácený postup, kdy růžovou vodu vlijeme do skvalanu s xanthanovou gumou. Nakonec přidáme cosgard. Gel přelijeme do 30 ml vydezinfikované lahvičky a malým dávkovačem a používáme ke každodennímu ošetření očního okolí.

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že  tinktura,byť alkoholová opravdu nevysušuje. I proto jsem do  gelu přidala skvalan. Pokud se ptáte, jak to drží, když je v receptu jak olejová, tak vodní fáze, pak vězte, že xanthanka to udrží :)  Focen je 14  dní "starý" produkt, přičemž je patrné, že k žádnému dělení fází nedochází. 

A abych nezapomněla pH je cca 6,5

Žádné komentáře:

Okomentovat