sobota 29. října 2016

Pečující micelární voda

Micelárních vod není nikdy dost :) Jsou jemnou alternativou čistících produktů a dají se snadno upravovat dle požadavku pleti. Tentokrát jsem vyrobila jemnou pečující micelárku s panthenolem a révovou šťávou. A tentokrát je to i s videem.Jo a jsem jantar, pač jsem to na začátku blbě sestříhala, nojo, blondýna...Rozpis na 100 ml

4 g sulfátovaného ricinového oleje (olej rozpustný ve vodě)
3 ml/g aloe extraktu
82 ml/g vody (destil, mineral, demi...)
20 kapek cosgardu
10 kapek EO levandule


Mimo to budeme potřebovat 100 ml lahvičku s uzávěrem, váhu a vysokoprocentní líh na dezinfekci, měrku ml - stříkačku (nebo to odměříme v g všechno na váze, včetně aloe a vody :) ) Vše potřebné můžete zakoupit ZDE.

Já si, pokud to jen jde, šetřím práci, proto jednoduše vydezinfikovanou lahvičku postavím na váhu a opatrně odměřuji přímo do lahvičky. Při troše cviku to jde. Nejdříve odměřím ricin, šťávu, aloe a EO a protřepu. Poté přidám jednoduše vodu a konzervant a je to hotové. Za minutu není co řešit :)

PH hotové vody je cca 6,5, bude záležet na tom, jakou použijeme vodu.Tato micelární voda je vhodná zejména pro smíšenou pleť, kterou bude velmi jemně, ale účinně  čistit. Před použitím je lépe vodu protřepat. Spotřebujeme do 3 měsíců. 

Žádné komentáře:

Okomentovat