středa 17. srpna 2016

Zubní pudr

Hodně z vás se mě ptalo na recept na zubní pastu. No pastu nedělám, protože mě nebaví :). Já používám zubní pudr a musím říct, že jsem s ním mnohem spokojenější. Člověk si musí zvyknout, že nepění, ale to vědomí, že si do pusy nestrkáte látky typu propyl, butyl a já nevím co ještě, stojí za to.Rozpis na jakékoliv množství

Záměrně neuvádím hmotnost, protože tady používám jednoduše odměrku. Vzít si tedy můžete cokoliv, co vás napadne. Odměrky se zarovnávají :)

2 díly uhličitanu vápenatého
2 díly kaolínu
volitelně EO hřebíček, máta apod.

Vše potřebné můžete zakoupit ZDE.

Výroba je jednoduchá. Prostě si vše jen odměříme do nachystané šroubovací nádobky, uzavřeme a hooodně protřepeme.

Používáme na navlhčený kartáček. Já si vždycky trochu odklepnu do víčka a kartáček "máchám" ve víčku. 

Vápenec spolu s kaolínem zajistí "brusný" efekt. Brusný není zrovna adekvátní, protože  vápenec i kaolín jsou velmi jemně mleté suroviny. Přeslička díky vysokému obsahu minerálních látek působí blahodárně. Ne že by opravovala zubní sklovinu, ale faktem je, že mě po používání pudru přestaly bolet poodhalené krčky. No a lékořice dodá prášku velmi příjemnou chuť. A nabitá minerály je také :)

Čím si zoubky čistíte vy? Máte svůj osvědčený recept?

2 komentáře:

  1. Já mám též pastu s lékořici a mátou klasnatou a ta je tuze výborná:-) recept jsem našla na aroma-zone. Na zubní pudr se taky chystám:-)

    OdpovědětVymazat
  2. Pouzivame pastu z kokosoveho oleje, aktivniho uhli, sody a matoveho eo. Ted se ake chystam delat hrebickovo anyzovou s kurkumou. Je teda fakt, ze kazdy vecer myji umyvadlo, ale zuby mi prijdou vycistenejsi nez s klasickou pastou!:)

    OdpovědětVymazat