neděle 12. června 2016

Pleťový krém pro pozvolné tónování

Tělový samoopalovací mléko jsem již na blog dala, takže musí nutně následovat i něco na pleť. Díky tomuto krému můžete pleť postupně tónovat, zabarvení nebude nijak skokové. Pokud se použije každý druhý či třetí den, bude mít  pokožka tak akorátní hezkou barvičku.Rozpis na cca 50 ml

7 g meruňkového oleje
3,5 g olivoilu
1,5 g DHA Plus
29 ml vody (demi, destil, mineral...)
2 SMIDGEN béžové slídy 
10 kapek cosgardu

Mimo to budeme potřebovat 2 misky, vodní lázeň, 50 ml dózu, vodní lázeň, metličku, kapučínovač (ušetří nám práci), vysokoprocentní líh na dezinfekci. Vše potřebné můžete zakoupit ZDE.

Do jedné misky odměříme vosk a olej, do druhé vodu, slídy a růžový extrakt. Vložíme do vodní lázně a zahříváme do rozpuštění vosku. Vyjmeme a vlijeme vodní fázi do olejové, intenzivně mícháme do vzniku emulze. Nyní přidáme DHA Plus a vložíme do větší misky s ledovou vodou (urychlí nám to práci). Mícháme do vychladnutí. Změříme pH a přidáme konzervant, volitelně esenciální či vonné oleje k ovonění. PH produktu mi vyšlo 6,6. Pokud krém vyrábíme pro muže, vynecháme slídu :).

Tak a teď pár aplikačních tipů.Konečný výsledek získaný z DHA samoopalovacích přípravků je vysoce závislý na použité technice jednotlivce. Péče, dovednosti a zkušenosti jsou nezbytné při používání těchto výrobků. Níže jsou uvedeny některé samo-aplikačních postupy k dosažení rovnoměrné aplikace.
  • Připravíme pokožku pomocí peelingového prostředku -  zabrání se nerovnoměrné aplikaci barvy.
  • Otřeme pleť hydroalkoholovým nebo kyselým tonikem - dojde k odstranění všech alkalických zbytků od mýdla nebo detergentů, které mohou ovlivňovat reakci mezi DHA a aminokyselinami pokožky.
  • Naneseme hydratační produkt -  pozor, aby byl nanesen hlavně na kostní částí kotníků, pat a kolen.
  • Naneseme na kůži v tenkých vrstvách produkt s DHA.
  • Aby nedocházelo k nerovnoměrnému ztmavnutí v oblastech, jako jsou lokty, kotníky a kolena, odstraníme přebytečný krém přes kostní výrůstky vlhkým vatovým tamponem nebo vlhkým flanelem.
  • Ihned po aplikaci umyjeme ruce, aby se zabránilo opálení dlaní - lze použít rukavice.
  • Aby se zabránilo vzniku skvrn na oblečení, počkáme 30 minut, než se produkt zcela vstřebá.
  • Neholíme se, nekoupeme nebo neplaveme alespoň jednu hodinu po nanesení produktu.
  • Pravidelně nanášíme k udržení barvy.

Žádné komentáře:

Okomentovat