středa 27. dubna 2016

BB krém pro citlivou až ekzematickou pokožku

Pokud trpíte citlivou až ekzematickou pokožkou, můžete zkusit tenhle BB krém, který je složený z velmi jemných surovin, které navíc působí uklidňujícím účinkem. Rozpis na cca 50 ml

2,5 g skvalanu

29 g demi vody (nebo květinové, vhodný je heřmánek nebo růže, nebo lopuchový vodní extrakt)

0,3 g žlutého oxidu (2 PINCH kovových měrných lžiček)

10 kapek Cosgardu
1 g Defensilu

Mimo to budeme potřebovat 2 misky, kapučínovač, metličku, 50 ml dózu, vysokoprocentní líh na dezinfekci.


Do jedné misky odvážíme oleje a vosky, do druhé vodu a Fucogel. Vložíme do vodní lázně a zahříváme do rozpuštění vosků. Misky vyjmeme.


Do misky s olejovou fází ihned odměříme všechny pigmenty.


Promícháme,


přidáme vodní fázi a mícháme.


Misku vložíme do větší misky s ledovou vodou a domícháváme už metličkou.


Přidáme Defensil, konzervant a opět zamícháme.


Nenechte se zmýlit prvotní barvou,


po rozetření téměř splývá s pokožkou.

Barvu je třeba si doladit. Toto složení je vhodné pro bledule. Intenzitu krytí lze snížit výměnou oxidu titaničitého za zinečnatý. BB krém je nutné nanášet na pokožku, která nemá na sobě šupinky kůže, protože by je zvýraznil. Pomoci si lze samozřejmě jemným peelingem a noční výživnější péčí.

BB krém je při tomto složení vhodný pro citlivou až ekzematickou pokožku díky Defensilu. Pokud potřebujeme jen hydratační BB krém, lze namísto Defensiu navýšit množství Fucogelu, nebo, v případě stresované pokožky s výrazným pnutím vyměnit Defenzil za Myramaze.

Lasemul lze vyměnit například za meruňkový, lískooříškový, mandlový či rýžový olej. Jinak bych už nic neměnila, protože hrozí rozjetí emulze.

Recept je inspirovaný vzorovou receprutou výrobce Coco siliconu a Lasemulu, jsou v ní ale dostupné suroviny a vynechán glycerín s xanthanovou gumou. Navíc jsou použity aktivní látky. Takže jsem vlastně dodržela jen poměry olejové a vodní fáze :).

A málem bych zapomněla ph je 5 a krém do druhého dne zhoustne, tak aby jste s tím počítali :)

Žádné komentáře:

Okomentovat