sobota 5. března 2016

Duo oční stíny - ala Marzipan a Black Forest Truffle z palety Chocolate Bar

Před nějakou dobou jsem si pro inspiraci koupila paletu očních stínů od Too Faced - Chocolate Bar. Strašně mě totiž barvičky zaujaly, takže dávám k inspiraci první dva odstíny, které jsem zkusila namíchat. Navíc jsou v netradičním obalu, jsou kompaktní, návod přesně pro hračičky, jako jsem já. Ze všeho nejdříve budeme potřebovat bázi na kompakty. Jedná se o malou obměnu báze, kterou jsem zveřejňovala ZDE.

5 g coco silikonu
2 kapky vit E

Směs řádně promícháme, nejlépe rovnou v tříštivém mlýnku a uskladníme si ji. Vše potřebné (mimo hmoždířku) můžete zakoupit ZDE.

Odstín Marcipán
2 g báze


Do hmoždířku odměříme všechny suroviny a promícháme.


Potom si vezmeme dózu a papírek


a opatrně přeneseme stíny do jedné poloviny.


Odstín Truffle
2 g báze
3 TAD hnědé slídy
2 DASH fialové slídy
2 PINCH zlaté sluneční slídy
2 DASH červené slídy
2 DASH černé slídy

Tenhle odstín jsem ne a ne trefit, proto je tam tolik barviček. Zkuste červenou a černou přidat opravdu až nakonec, protože odstín bez nich je taky moc hezký.


Po namíchání druhého odstínu jej opatrně přeneseme do druhé poloviny. Protože bylo ve směsi docela dost slídy, přidala jsem ještě při míchání 5 kapek coco silikonu. Do dózy jsem pak ani nedala všechno, co jsem namíchala, protože by to pak dělalo neplechu při stlačování. Oba odstíny malinko před vyndáním papírku upěchujte lžičkami.


Opatrně, za pomoci lžiček vyjměte papírek z prostředka.


Povrch malinko uhladíme,


a za pomoci sáčku a mince stlačíme. My máme spoustu starých mincí, takže se vždycky najde nějaká tak akorát. Dvacetikoruna je malá, možná padesátikoruna, ale tu jsem neměla po ruce :)


Fakt to drží :)


Povrch je třeba štětečkem doladit, aby byly barvy jednotné.


Tady je originál


Na ruce je originál nahoře, dole je moje verze. Vzhledem k tomu, že 100% trefa není snad ani možná, beru tenhle výsledek za více než dobrý :)

2 komentáře:

 1. Super! Na fotce vypadá originál i vyrobená verze téměř stejně. Já bych asi rozdíl ani nepoznala :)

  www.piosek.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :) jemný rozdíl tam je, ale na očích vyadají úžasně.

   Vymazat