čtvrtek 9. července 2015

Malá mořská víla - minerální stíny 19, 20, 21

Docela často se mě dotazujete na zelené a tyrkysové odstíny, proto jsem se opět :) obklopila příslušným barevným arzenálem a mixovala a mixovala... Výsledné 3 odstíny vás věřím nadchnou a utvrdí v přesvědčení, že doma, si můžete připravit téměř vše. Stíny budou slušet jak tmavovláskám, tak blondýnkám. Č. 21 je nádherně tyrkysová barva - ono to na PC prostě zkresluje. 


Co budeme potřebovat? Nejdříve ze všeho je třeba si vytvořit bázi, tedy bílý základ, do kterého se potom přidávají jednotlivé barevné slídy. Podotýkám, že stíny jsou vyrobené pouhým protřepáním. Klasickým třením (v misce s tloučkem) by ztratily svůj třpyt.

Báze na stíny - shimmer (lesklá)

2 lžičky (zarovnané) sericite slídy
1/2 lžičky kaolínu
1 lžička magnezium stearate

     Je úplně jedno, jaký objem vaše lžička má (klidně vezměte polévkovou lžíci, chcete-li stíny zásobit celou rodinu a kámošky), protože tady jde o vzájemný poměr surovin. Suroviny smícháme (klidně použijte tříštivý mlýnek, ten zajistí dokonalé promísení). 
     Slídy jsou z našeho eshopu. Pokud tedy máte slídy od jinud, bude výsledek krapet jiný.

Zatímco u báze bylo jedno, co jste použili jako měrku, tady je už měřeno kovovými měrnými lžičkami.


Č. 19

2 TAD báze
1 TAD bílé perleťové slídy


Č. 20
2 TAD báze
1 DASH zlaté sluneční slídy
Tyto jsou nejméně lesklé.
Č. 21

2 TAD báze
1 DASH bílé perleťové slídy
1 PINCH hluboce modré slídy
 PINCH zeleného oxidu chromitého
oxid s bází je třeba třít, třeba v ZIP sáčku a až poté
přidat slídu, já jsem využila mlýnekTakhle to vypadá na ruce. Vidíte tři fotky, první je focená doma na světlém pozadí, druhá na tmavém pozadí, třetí na sluníčku. Věrohodnější je z mého pohledu fotka na tmavém pozadí :)Žádné komentáře:

Okomentovat