pátek 26. června 2015

Minerální stíny - 15, 16, 17, 18 - aneb když slunce políbí zemi

Na Fcb jsem ve skupině Přírodní kosmetika slíbila paletku stínů v barvě slunce a země, proto jsem nelenila, obklopila se příslušným barem arzenálem v tónech země a mixovala a mixovala... Výsledné 4 odstíny vás věřím nadchnou a utvrdí v přesvědčení, že doma, si můžete připravit téměř vše. Stíny budou slušet jak tmavovláskám, tak blondýnkám. Č. 15 je opravdu univerzální odstín, ostatní barvy asi nebudou svědčit porcelánové pleti... Co budeme potřebovat? Nejdříve ze všeho je třeba si vytvořit bázi, tedy bílý základ, do kterého se potom přidávají jednotlivé barevné slídy. Podotýkám, že stíny jsou vyrobené pouhým protřepáním. Klasickým třením (v misce s tloučkem) by ztratily svůj třpyt.

Báze na stíny - shimmer (lesklá)

2 lžičky (zarovnané) sericite slídy
1/2 lžičky kaolínu
1 lžička magnezium stearate

     Je úplně jedno, jaký objem vaše lžička má (klidně vezměte polévkovou lžíci, chcete-li stíny zásobit celou rodinu a kámošky), protože tady jde o vzájemný poměr surovin. Suroviny smícháme (klidně použijte tříštivý mlýnek, ten zajistí dokonalé promísení). 
     Slídy jsou z našeho eshopu. Pokud tedy máte slídy od jinud, bude výsledek krapet jiný.

Zatímco u báze bylo jedno, co jste použili jako měrku, tady je už měřeno kovovými měrnými lžičkami.


Č. 15

3 TAD báze
1 TAD sluneční zlaté slídy
1 TAD bronzové slídy
Č. 16

2 TAD báze
2 TAD australské hnědé slídy
Č. 17

2 TAD báze
2 TAD australské hnědé slídy
1 PINCH černého oxidu
oxid s bází je třeba třít, třeba v ZIP sáčku a až poté
přidat slídu, já jsem využila mlýnekČ. 18

2 TAD báze
1 TAD australské hnědé slídy
oxid s bází je třeba třít, třeba v ZIP sáčku a až poté
přidat slídu


Takhle to vypadá na ruce. Vidíte dvě fotky, první je focená doma na světlém pozadí, druhá na tmavém pozadí. Věrohodnější je z mého pohledu fotka na světlém pozadí :)
2 komentáře:

  1. Míšo opravdu to skladujete a používáte z těch skleniček, nebo je to jen na focení?Chystám se objednávat na stíny a z dvaceti dóziček se sítkem moc radost nemám.Barvičky jsou parádní!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Moniko dá se to v nich skladovat, jenom se musí dávat pozor při otevírání, protože korek se může drolit.jinak jsou výborné, protože se do nich krásně vejde štěteček a rovnou se uvnitř odklepne přebytek stínů.

      Vymazat