neděle 17. dubna 2016

Pampeliškový tuhý tělový krém

Není to tak dlouho, kdy jsem se tu zmínila o využití pampelišky v kosmetice. Pokud jste si tedy vyrobili olejový macerát, pak ho můžeme rovnou využít k výrobě tuhého tělového krému.

Recept na jednu dávku necelých 50 ml

15 ml macerátu z pampelišky
15 ml mandlového oleje

Výroba je neobyčejně jednoduchá. V misce ve vodní lázni roztavíme včelí vosk, spolu s macerátem a olejem. Jakmile se vosk roztaví, směs promícháme a ihned přelijeme do nějaké silikonové formičky. Necháme ztuhnout - při pokojové teplotě.

Tuhé tělové krémy se používají tak, že se zahřejí v dlani a to, co nám ulpí na rukou, vmažeme do velmi suchých míst na těle. Krém skladujeme při pokojové teplotě, v létě v ledničce.

Pampeliškový krém při tomto složení bude pokožku změkčovat, chránit, ošetřovat při podráždění - ideální je na popraskané ruce. Pokud to tedy v jarním období přeženete s prací na zahradě bez rukavic, může se vám tenhle jednoduchý, ale velmi účinný krém hodit. Hojení drobných ranek podpoříte i přidáním cca 10 kapek levandule (těsně před tím, než směs vlijete do formičky).

Ty droboučké částečky na krému jsou zbytky organických nečistot z včelího vosku - použila jsem k výrobě nečištěný vosk od místního včelaře.

Chcete se naučit jít svou vlastní cestou? Podívejte se, co na Vás čeká v nové Akademii nejen přírodní kosmetiky.


1 komentář:

  1. Dobrý večer Michaela,
    ďakujem za úžasné recepty. Z vlastného púpavového macerátu som si vyrobila tuhý púpavový krém a púpavovú masť. Mojej mame nič tak nepomohlo na suché päty, ako tento tuhý krém. Ja zas používam púpavovú masť na veľmi suché ruky aj päty a je naozaj úžasný. Ďakujeeeem S pozdravom Marcela F.

    OdpovědětVymazat