sobota 22. listopadu 2014

Vrstvení - způsob péče o pleť

Vrstvení je japonský způsob péče o pleť. Japonky a vůbec většina asiatek, mají krásnou pěstěnou pleť, která jako-by odolávala zubu času. Je to dáno jak geneticky, výživou a také zvláštním způsobem, jak o pleť pečovat. V tomto příspěvku se Vám budu snažit vysvětlit, jak to funguje a co je třeba pro vrstvení dělat. Tato péče potřebuje trochu času - nečekejte zázraky do týdne, ale pokud vytrváte, můžete mi věřit, že vaše pleť prokoukne. Všechny vhodné recepty najdete v záložce vrstvení.

Večerní rituál

1. fáze - odstranění make-upu

Na odlíčení se používají trochu jiné prostředky. Japonky nejčastěji používají čistící oleje nebo balzámy. Zkuste můj recept na čistící balzám.

2. fáze čištění

K očištění můžete použít cokoliv, od jemných mýdlových gelů, čistících tonik po mléka. prostě podle toho, co kdo preferuje. Já mám ale nejraději čistící mléka. Můžete zkusit třeba toto čistící mléko pro smíšenou pleť.

3. fáze - hydratace

Hydratace je velmi důležitou fází. Do pokožky potřebujete dostat dostatek  "vláhy" a to buď formou mlhy, různých tonik a podobně. U tonik pozor na to, aby neobsahovala čistící složku. Můžete zkusit mé hydratační tonikum. U tonika postupujte tak, že ho naneste na vatový tampon a vtlačujte ho do pokožky - nikoliv stírejte :)

4. fáze - hloubková výživa

K hloubkové výživě jsou nejlepší různá séra a to jak olejová, tak hydratační s obsahem aktivních látek. tedy opět podle typu pleti. Můžete zkusit má pleťová olejová séra.

5. fáze - výživa a hydratace

Poslední vrstvou je bohatý krém, nejlépe s aktivními látkami. Úkolem této vrstvy je dokončení péče o pleť, která je tak připravena k noční regeneraci. Můžete zkusit například luxusní krém.

Mimo to je vhodné 2x v týdnu provézt peeling a masku - vždy po 2. fázi. 

Při tomto způsobu péče se vám může přechodně i zhoršit stav pleti - stejně jak se to stalo mně. Stačí ale vytrvat cca 1 měsíc a uvidíte, jak prokouknete.

Jakým způsobem pečovat o pleť ráno, se dozvíte v příspěvku Vrstvení II.

Velké množství receptů na produkty, které můžete k tomuto způsobu péče o pokožku využít, naleznete v mé velké pracovní knize Zelená kosmetika.6 komentářů:

 1. Dobrý den. Dal by se prosím něčím nahradit bod č. 4, pokud nemám na to, abych si udělala vlastní sérum a nebo kupovala? Děkuji!

  OdpovědětVymazat
 2. No sérum ničím moc nenahradíte. Použijte alespoň hodně dobrý pleťový krém :)

  OdpovědětVymazat
 3. Dobrý den, v přísvěvku popisujete večerní rituál. Jaký přípravek by měl být používán ráno? Děkuji a přeji hezké dny! Veronika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru chystám ještě ranní vrstvení, včetně produktů. Určitě se ale vynechává 1. krok, 2. a 3. je stejný, 4. fáze - ještě dám recept na denní sérum a 5. fáze lehčí pleťový krém :)

   Vymazat