úterý 30. září 2014

Luxusní pleťový krém s růží - noční

Další z řady krémů, které stojí za to vyzkoušet, protože je prostě a jednoduše úžasný. A který vlastně není :)?
j

Recept


7,5 ml jojobového oleje nebo arganového oleje (obě verze jsou úžasné, s arganem je více anti-aging)
7,5 ml šípkového oleje (já mám od Hadka)
3 g emulgačního vosku č. 3 nebo Emulzanu
15 ml růžové vody
17 ml Evian

5 kapek růže (Mai nebo damašské)
konzervant - já použila 10 kapek cosgardu)

Mimo to budete potřebovat:
2 misky
kapučínovač
metličku
váhu
vodní lázeň
líh na dezinfekci
50 ml dózu

Ze všeho nejdříve veškeré nádoby a nářadí vydezinfikujte vysokoprocentním lihem. Do jedné misky poté odměřte oleje, máslo a emulgační vosk, do druhé misky dejte růžovou vodu a minerální vodu. Obě misky vložte do vodní lázně.Počkejte, až se vosk zcela rozpustí, vyjměte z vodní lázně a vlijte vodu do oleje.Potom míchejte, zprvu kapučínovačem, později metličkou.Můžete si pomoci s chladnutím krému v misce s ledovou vodou.Po zchladnutí emulze přidejte růži a konzervant. Hotový krém má takhle krásnou konzistenci.


Hotový krém přendejte do dózy a označte datum výroby nebo spotřeby. Pokud používáte konzervant, vydrží vám nejméně 3 měsíce. Pokud chcete variantu bez něj, skladujte krém v ledničce a měli by jste ho do 1 měsíce spotřebovat. Pokud krém změní odér, okamžitě ho vyhoďte.

Podlé mé zkušenosti je tento krém vhodný jako noční krém pro normální pokožku 30+. Pokud by jste chtěli lehčí variantu, použijte jiný poměr a emulgační vosk. Inspirovat se můžete zde.  Vezměte ale v potaz, že každý jsme originál a tento krém nemusí vyhovovat všem.

Vyrobili jste si krém podle návodu? Jak ho hodnotíte?


7 komentářů:

 1. Krása! Určitě se receptem inspiruji! :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Budu jen ráda. Klidně pak i napište, jak Vám vyhovuje. A sdílejte popřípadě doporučte můj blog dále :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tak ten se mi moc líbí :-)
  Akorát tam máte asi chybku. Předpokládám že šípkový olej máte (i podle lahve) od Hadka, ne od Hájka. Mrška word asi zaúřadoval ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý den Míšo, moc se mi líbí Váš blog a plánuju i nakoupit ve Vašem obchodě, akorát řeším emulgační vosky. Nemohla by jste mi poradit v jakem poměru se dá nahradit emulgacní vosk č.3 Olivoilem a naopak? Mám v plánu tento krém a jarní hydratační krém. Děkuji Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nejlepší je podívat se na jednotlivé vosky na eshopu. Jak u oliv, tak u 3 jsou uvedené vzorové poměry včetně fotek. Je to hezké východisko pro vlastní poměry :)

   Vymazat
 5. Nechybi v receptu uvedene to maslo?

  OdpovědětVymazat