neděle 22. října 2017

Růžový ovesný výživný tělový krém

Tělová mléka jsou super, ale na noc ráda používám něco hutnějšího. Tenhle bohatý tělový krém je opravdu výživný, ale zároveň je hydratační a má šťávu 😉, doslova a do písmene. Růže je totiž ve formě rostlinné šťávy... Krém je velmi vhodný pro citlivou pokožku.
Rozpis na cca 100 ml

63 ml vody (destil, demi, květinové)
2 kapky vitamínu E acetate - volitelné
konzervant - já dala 20 kapek cosgardu
EO nebo parfém do kosmetiky 

Výhodný set na výrobu krému můžete koupit ZDE

Mimo to budeme potřebovat dvě misky, dózu, metličku nebo kapučínovač, vysokoprocentní líh na dezinfekci, vodní lázeň, dózu. Vše samozřejmě nejdřív vydezinfikujeme.

Postup je následující. Do jedné misky odvážíme oleje a vosky (olejová fáze), do druhé vodu, šťávu, oves a yogurtene. Misky vložíme do vodní lázně a zahříváme do doby roztavení vosků v oleji. Misky vyjmeme, přičemž vodní fázi pořádně promícháme a pak vlijeme do olejové. Energicky mícháme do vytvoření bílé emulze. Nyní si můžeme pomoci větší miskou s ledovou vodou, do které vložíme misku s emulzí, přidáme vitamín E, konzervant a volitelně EO nebo parfém na ovonění a krém přepravíme do dózy.

PH takto připraveného krému je cca 5 - 5,5 - bude záležet na použité vodě. 

Krém na první dobrou vypadá jako husté Salko. Myslím tím, že se poněkud "táhne" a může na první dotyk působit lepivě. Nenechte se ale mýlit, krém se dobře vstřebává a po cca 1 minutě po aplikaci zanechává pokožku až miminkovsky jemnou a sametovou. Nemá smysl dávat na pokožku nános, krém je opravdu bohatý. Pokud dáte krému hodně, bude chvilku trvat, než ho do pokožky vetřete.

Žádné komentáře:

Okomentovat