středa 6. července 2016

Deodorační sametový pudr do botiček - vegan - inspirace LUSH

Ruku na srdce, kdo z nás by nechtěl mít nožky jemňoučké jako ze sametu a navíc krásně vonící :)
Tento pudr pomáhá regulovat odér našich botiček a bonusem reguluje pocení plosek nohou, pokožku zjemňuje a deodorizuje. Je ale na místě napsat, že o nožky je třeba pravidelně pečovat, protože pokud máme rozpraskanou pokožku, bude se v nich pudr poněkud usazovat a nebude to vůbec vypadat hezky. Recept je inspirován pudrem od LUSH Twinkle Toes, jen je několikanásobně levnější :)


Rozpis na jakékoliv množství :)

3 díly kaolínu
2 díly sody bicarbony 
2 díly oxidu zinečnatého
2 díly magnesia stearate
2 díly rýžového pudru
2 díly pudru z přesličky (jemně mletá pudrová přeslička)
na každých 50 g směsi 20 kapek EO máty

Vše potřebné můžete zakoupit ZDE.

Záměrně jsem nepoužila žádnou měrku, nechám to na vás, co použijete. Jakoukoliv měrku ale použijte v zarovnané podobě, ať se vám to lépe odměřuje. Postup je až neskutečně jednoduchý. Jednoduše vše smícháme, naplníme do dózy a nanášíme přímo do bot dle potřeby nejlépe za pomoci nějaké  klasické pudřenky, cukřenku a pod., nebo si klepneme trochu pudru do dlaně a rozetřeme do stélek. Pudr je vhodný hlavně na léto, kdy do bot vzklouzáváme bez ponožek :)

Napříště bych vyměnila sodu za uhličitan vápenatý, který má výbornou savost. Já tedy nevím, jakou hrubost sody mají ve výrobně LUSH, ale mně se zdá poněkud hrubší. Ano na chodidlech po chvilce nepoznáte, ale... :)

Tip na přípravu - veškeré pudry (báze) připravuji v tříštivém mlýnku, který mám vyčleněný jen na kosmetiku :)

A abych nezapomněla, zde je orig. složení - jako bylinky použili plavuň a moringu :) Kombinace EO není vůbec špatná, ale já mám prostě na léto ráda mátu :)

Kaolin , Sodium Bicarbonate , Zinc Oxide , Magnesium Trisilicate , Lycopodium Powder , Moringa Powder (Moringa Pterygosperma) , Fragrance , Benzoin Resinoid (Styrax tonkinensis pierre) , Geranium Oil (Pelargonium graveolens) , Bay Oil (Pimenta racemosa) , Bergamot Oil (Citrus Aurantium bergamia) , *Benzyl Benzoate , *Benzyl Cinnamate , *Citral , Lilial , *Citronellol , *Eugenol , *Farnesol , *Geraniol , *Limonene , *Linalool , Gold Glimmer Lustre (Synthetic Fluorphlogopite, Iron Oxides, Silica) . *Occurs naturally in essential oils


Žádné komentáře:

Okomentovat