středa 17. února 2016

Tuhý kondicioner

Přiznám se, že k tuhému kondicioneru jsem přistupovala poněkud s nedůvěrou. Moje vlasy totiž patří k těm, které velmi rychle plihnou a příliš olejové složky jim vysloveně nesvědčí. Výjimkou jsou samozřejmě masky, které se následně smývají šamponem. I proto jsem do kondicioneru zakomponovala raději trochu glucosidu, aby se přeci jen lépe vymýval. Výsledek mě  mile překvapil. Rozpis na cca 50 g

15 g kakaového másla
10 g makadamového oleje
12 g emulgačního vosku BTMS
8 g cetearyl alkoholu
4 g coco glucosidu
3 kapky vit E
20 kapek EO dle vlastní volby

Mimo to budeme potřebovat misku, vodní lázeň, váhu, metličku. Vše potřebné můžete zakoupit ZDE.


Do misky odvážíme máslo, olej a vosky.


Vložíme do vodní lázně a necháme roztavit. Vyjmeme, přidáme coco glucosid a znovu vložíme do vodní lázně a promícháme. 


Do promíchané směsi přidáme vit E a esenciální olej.


Přelijeme do silikonových formiček a necháme v lednici ztuhnout.

Malé formičky jsem použila proto, abych měla vzorky na vyzkoušení :). Doporučím nechat kondicioner v chladu. Ne, že by byl úplně měkký, ale je to lepší. Použít se pak dá dvěma způsoby. Buď kondicioner poválíme v mokré ruce jako mýdlo a vzniklou emulzi vetřeme do umytých vlasů, nebo jím rovnou mokré vlasy přetíráme. 

Kondicioner se následně z vlasů vymývá jen vodou. I mé jemné vlasy nevykazovaly žádné příznaky mastnoty :), kondicioner se vymyl opravdu pěkně a vlasy po něm zůstaly hebké a nezacuchávají se.

Pokud máte chuť, klidně vyzkoušejte variantu bez glucosidu a napište, jak se Vám zadařilo. Nebo se pochlubte vlastní variací na dané téma :)2 komentáře:

 1. ....já jsem tento kondicioner vyzkoušela, místo makadamového oleje jsem dala avokádový nebo jojobový, přidala jsem tam ještě panthenol a aloe extrakt a jiný už nechci, mým vlasům prospívá. Jen jednu závadu má. Když je ho pak méně, tak se láme a s nanášením to pak není růžové...
  Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dá se to nejdřív "rozpatlat" na rukou a pak vetřít do vlasů. Jinak nic jiného nefunguje :)

   Vymazat