pondělí 15. prosince 2014

Maska na vlasy - superjednoduchá

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy a já s tím jenom souhlasím. Přírodní šampony jsou super věc, ale vlasy jsou po nich mnohdy takové drsné, takže je třeba vlas vyhladit. A jak jinak, než balzámem na vlasy. V tomto případě se jedná o opravdu jednoduchý recept, takže jsem postup ani nefotila. Výhodou tohoto receptu je to, že si k závěru můžete sami přidat, co budete chtít. Tím myslím jakoukoliv aktivní surovinu, kterou máte při sobě (inulín, hedvábné proteiny, panthenol...). I bez nich ale maska funguje :)

Recept na 100 ml

84 ml minerálky (nebo použijte silný bylinný čaj - heřmánek, kopřiva, přeslička...)
6 g emulgačního vosku BTMS - nenahraditelný
25 kapek ylang ylangu (třeba :))
20 kapek cosgardu

 • dvě misky
 • metličku nebo kapučínovač
 • Vysokoprocentní líh na dezinfekci
 • vodní lázeň
 • kosmetickou dózu
 • váhu


Nejdříve ze všeho vše řádně vydezinfikujeme vysokoprocentním lihem. Máslo a emulgační vosk BTMS (speciální vosk pro vlasové masky) odvážíme do jedné misky, minerálku do druhé.

Následně vložíme do vodní lázně a počkáme, až se vosk rozpustí. Vyjmeme, vlijeme vodní fázi do  olejové a mícháme. Pomůžeme si miskou se studenou vodou.


Poté přidáme konzervant, EO. Pokud se rozhodnete, že do masky přidáte ještě něco, udělejte to váhově na úkor  minerálky a přidejte to před ztuhnutím masky, jinak by se vám to špatně rozmíchávalo. Jak jsem psala v úvodu, může to být panthenol, inulín, tekuté hedvábí...


Nanáší se po umytí šamponem a nechá se působit podle stavu vašich vlasů.  Masku poté opláchneme jen teplou vodou.

Další báječné recepty na vlasové produkty naleznete v mé eknize Produkty vlasové kosmetiky
10 komentářů:

 1. Dobrý den. Masku jsem zkoušela o víkendu. A nic lepšího jsem snad na vlasech neměla:-) Fantastický lesk, hladké...Musela jsem se jich furt dotýkat:-) Ale nebyly vůbec zatížené a ještě teď po 3 dnech nemám mastné vlasy (po použití komerčních prostředků už jsem musela skoro každý den umývat). Fantazie, příště si tam přidám nějakou tu výživnou látku na víc:-)
  A ještě mám dotaz mimo:-) Ujela mi ruka (spíš pipeta) při srovnávání pH u jiného mého pokusu:-) existuje něco čím bych pH zase zvýšila? Asi je to debilní dotaz, ale vždycky mi poradíte:-) dikydikydiky

  OdpovědětVymazat
 2. Sodou lze pH zvýšit. V komerci se pouziva dokonce i louh, ale to bych nedoporučovala.

  OdpovědětVymazat
 3. Oh, tak popravdě mě ta soda též napadla, ale nebyla jsem si až tak jistá... Ten louh to je teda mazec, fuj!

  OdpovědětVymazat
 4. A ještě se zeptám, máte při práci s emulgatorama vždy, že stačí počkat než se rozpustí. Na jiných webech bývá dost často že se musí kontrolovat teplota, aby byla kolem 70°C u obou fází? Je to pro to, aby se pak emulze nerozjela, nebo se lépe fáze spojí když mají stejnou teplotu...? Zkoušela jsem a voda je horká hned, ale olej s emulgátorem (ten už byl rozpuštěny) ale teplota byla někde kolem 50°C....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud mám malé množství (50 ml celkem), dávám obě fáze najednou. Pokud je dávka o větší, dám olejovou o něco dříve a kontroluji si, aby se ve vodní fázi nezačali dělat dole bublinky. Dříve, jsem teplotu kontrolovala, ale pak mi došly v digi teploměru baterky a já zjistila, že to jde i bez toho. Fáze se mi sem tam rozjede, ale to je poměrem surovin, když zkouším nové kombinace a přepálím to s obsahem aktivek apod. A ano, uvádí se, že teplota fází by měla být stejná.

   Vymazat
 5. proč když to mám ve stejném poměru to mám pořád tekutý? jak dlouho se to má vařit v těch 70°C a jak dlouho míchat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jen do rozpuštění vosku, pak se to vyjímá z vodní lázně. Míchá se do zchladnutí.

   Vymazat
 6. dá se to nějak aspon zachránit aby se to zahustilo??

  OdpovědětVymazat
 7. tak super už se mi to v lednici zahustilo vypdaá to jak šlehačka a ráno jsem z toho vylejvala vodu, jak je to možné?

  OdpovědětVymazat
 8. Netuším, proč se nezadařilo. Masku jsem už vyráběla tolikrát se stejným výsledkem, že nevím. Focen je skutečný výsledek.

  OdpovědětVymazat